18 LIPCA 2019 R. O GODZ. 18:00 W MUZEUM ZIEMI MOGILEŃSKIEJ (CHABSKO) ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONCERCIE ANI NIKOGHOSYAN (ARMENIA).


IMPREZA TOWARZYSZĄCA: WYSTAWA MALARSTWA MELDY YARAMIS (TURCJA).


DLA ZAINTERESOWANYCH ZAPEWNIAMY TRANSPORT. ODJAZD GODZ. 17:30 – PARKING PRZY KINIE „WAWRZYN”.

Melda Yaramis z Turcji i Ani Nikoghosyan z Armenii przebywają w Dąbrowie od października ubiegłego roku. W ramach wolontariatu prowadziły pozalekcyjne zajęcia muzyczne i plastyczne dla dzieci i młodzieży. Zrealizowały również własny projekt artystyczno-muzyczny, który chciałyby przedstawić podczas spotkania w Muzeum Chabsku.

Melda ma 25 lat i jest artystą plastykiem. Po wyjeździe z Dąbrowy zamierza kontynuować studia na IV roku malarstwa w Stambule. Podczas wolontariatu pracowała nad wystawą, w której zawarła trzy serie obrazów inspirowanych pobytem w Dąbrowie. Wystawa obejmuje trzy serie obrazów: pejzaże, portrety, oraz osobisty projekt pn. "Geometria i życie".

Ani ma 20 lat, a jej pasją jest muzyka – od kilku lat gra na gitarze, śpiewa i komponuje piosenki. Ma na koncie kilka sukcesów – w wieku 12 lat wzięła udział w finale telewizyjnego show „My name is”, w którym śpiewała covery znanych artystów. W marcu br. zaśpiewała na deskach toruńskiej OdNowy podczas Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu. „Śpiewając tylko z akompaniamentem gitary akustycznej przeniosła na chwilę publiczność w sferę muzyki subtelnej i poetyckiej, lecz równocześnie niebanalnej i nowoczesnej.” – tak o jej występie wyrazili się jurorzy festiwalu.

Podczas pobytu w Dąbrowie Ormianka skomponowała siedem autorskich utworów, które zostały nagrane na płytę zatytułowaną "Inner Voice". Oprawę graficzną płyty oraz animowany teledysk do jednej z piosenek opracowała Melda.

W tym artystycznym projekcie nic nie jest dziełem przypadku. Obrazy korespondują z muzyką, muzyka nawiązuje do obrazów. W dźwiękach i obrazie zawarte są wspomnienia, obserwacje i wrażliwość Meldy i Ani.

Patronat honorowy: Burmistrz Mogilna Leszek Duszyński

Partner strategiczny: Gas Storage Poland sp. z o.o.

 

Informacja za: www.mogilno.in