W Amfiteatrze Letnim w Parku Miejskim w Mogilnie odbędzie się koncert zespołu Czerwony Tulipan. Na koncert zapraszamy 15 sierpnia (czwartek) o godzinie 20:00.

         Wstęp wolny.

         Czerwony Tulipan do grupa muzyczna i kabaret z Olsztyna. Zespół powstał w 1985 roku. Ich repertuar obejmuje poezje śpiewaną, lirykę i satyrę. „Czerwony Tulipan” swoimi początkami sięga lat siedemdziesiątych i studenckiego Zespołu „Niebo”, który powstał w marcu 1972 roku na WSP w Olsztynie. Zespół występował m.in. na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Wyśpiewajmy poezję” Po studiach część członków „Nieba” stworzyła zespól „Czerwony Tulipan”. Grupa została uhonorowana nagrodą Osobowość Roku Warmii i Mazur 2003. Od początku istnienia kształt zespołu tworzyli: Ewa Cichocka (śpiew), Krystyna Świątecka (śpiew), Stefan Brzozowski (śpiew, gitara akustyczna, Kierownictwo artystyczne). W 1992 do zespołu dołączył Andrzej Czamara (gitara akustyczna) a w 2002 roku Andrzej Dondalski (basista). Na pierwszych koncertach z zespołem grali: Artur Chwała (skrzypek) i Mirosław Łukawski (pianista). 

        Imprezie towarzyszyć będzie wystawa okolicznościowa dotycząca historii i teraźniejszości Wojska Polskiego. Wystawa czynna będzie w godzinach 16:00 do 20:00 w Parku Miejskim.

Patronat honorowy: Burmistrz Mogilna Leszek Duszyński

Partner strategiczny : Gas Storage Poland sp. z o.o.

Współorganizatorzy: Mogileński Dom Kultury, Stowarzyszenie Mogileńskie Porozumienie Społeczne

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Mogilno w ramach zadania My Tu Gramy – CDN

 

za: www.mogilno.in

obrazek