obrazek

 

Julia Rosińska –  wokalistka studyjna i estradowa, jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz ukończyła Arteterapię na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Jest wykładowcą akademickim m.in. w Akademii Muzycznej im. Jana Ignacego Paderewskiego w Poznaniu oraz  w Wyższej Szkole Zawodowej  im. Stanisława Staszica w Pile.

Od wielu lat prowadzi również warsztaty wokalne, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi.

Jej kariera rozpoczęła się u boku Jana Tadeusza Stanisławskiego i Bohdana Smolenia (niestety nieżyjących już artystów). Jako bardzo młoda wokalistka śpiewała w popularnym w latach 90-tych telewizyjnym programie kabaretowym „Hurtownia Polska”. Z tym programem gościła na scenach w USA, Kanadzie, w Niemczech oraz w całej Polsce. Współpracowała ze znakomitymi pianistami- Wojciechem Olszewskim,  Jackiem Piskorzem, Piotrem Kałużnym. Nagrała na początku lat dwa tysiące  jako solistka dwie płyty z chórem gospel. Była zapraszana do projektów m.in. przez Katarzynę Skrzynecką, Alicję Bachleda-Curuś, Ryszarda Rynkowskiego, Roberta Janowskiego, Grzegorza Tomczaka, Grzegorza Kopalę i wielu innych artystów…

 

Ostatnie lata zaowocowały duetem z Grzegorzem Kopala i czterema płytami, które były wielkim sukcesem na rynku muzyki chrześcijańskiej. Wspólnie wystąpili m.in. w Roy Thompson Hall w Toronto w Kanadzie, w Wielkiej Brytanii oraz koncertowali w całej Polsce.

„Ciałem, słowem, gestem”

Koncert opowiadający o kobiecych perypetiach życiowych… zakochaniu, odrzuceniu, miłości szczęśliwej i spełnionej, ale też bywa, że niekochanej… o dziewczęcych wyborach, matczynych obawach. Kobieta w pełnym kolorycie doświadczeń i życiowych burz. Mądre i bogate teksty autorstwa głównie Piotra Bukartyka i Grzegorza Tomczaka. Męskie pióro, kobiece historie. Kompozytorem autorskich utworów jest Grzegorz Kopala. Aranżacje są autorstwa Jacka Piskorza oraz Grzegorza Kopali.

(tekst za www.mogilno.in)