Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Mogilnie z siedzibą w Chabsku przy współudziale Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Ziemi Mogileńskiej, Mogileńskiego Domu Kultury, Sołectwa Chabsko, Koła Pszczelarzy w Mogilnie serdecznie zaprasza na XIX Festyn „Chlebem i Miodem”, który odbędzie się 21 czerwca 2020 roku w godz. 13.00-15.00.

 

W trakcie imprezy odbędą się konkursy: ,,Zwyczajny wiejski chleb” oraz ,,Najpiękniejszy bukiet z roślin i kwiatów polnych”.

 

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną i wytycznymi sanitarnymi formuła festynu została zmodyfikowana, jednakże celem konkursu, jak co roku, jest przypomnienie  tradycyjnych sposobów pieczenia chleba oraz zwyczajów z tym związanych.

Z uwagi na ograniczenia epidemiologiczne uczestnicy konkursu nie będą mogli osobiście wystawiać swoich produktów do degustacji widzom.

Produkty dostarczone przez uczestników konkursu zostaną wystawione do degustacji na stoisku MZM. Stoisko zostanie przygotowane w sposób bezpieczny, a produkty konkursowe wydawane będą przez pracowników muzeum.

 

W trakcie trwania festynu przewiduje się możliwość uczestnictwa publiczności oraz uczestników konkursów na terenie MZM, z zachowaniem ograniczeń wynikających z zagrożenia koronawirusem.

Obowiązywać będą maseczki oraz rękawice ochronne, a teren festynu będzie wydzielony, z osobnym oznakowanym wejściem i wyjściem.  Przy wejściu udostępnione zostaną środki dezynfekcyjne.

 

 

Podczas Festynu odbędzie się degustacja chleba oraz imprezy towarzyszące. W ramach projektu „Z kulturą bez uzależnień”, zapraszamy do udziału w warsztatach sensoryczno-naukowych pt. „Slime i Gniotek” (zajęcia podczas których uczymy się integracji sensorycznej, przy użyciu zabawek własnego wyrobu) i warsztatach judo (doskonalenia technik oraz sposobów poruszania).

 

W załączniku Regulamin XIX Festynu Chlebem i Miodem.

 

 

Dane kontaktowe:

 

Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Mogilnie

z/s w Chabsku

Chabsko 20

88-342 Wylatowo

 

e-mail: muzeum@mzm.mogilno.pl

Tel:   52 315-87-80, 505-126-630

 

 

opr. Małgorzata Radtke