W sobotę 6 czerwca na terenie Muzeum Ziemi Mogileńskiej odbyły się warsztaty taneczno-ruchowe w ramach zadania „Z kulturą bez uzależnień” zorganizowanego przez   Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Mogilnie z siedzibą w Chabsku.

Podczas warsztatów dzieci i młodzież naśladowały ruchy taneczne pokazywane przez instruktora,  ponadto uczestnicy uczyli się podstawowych kroków i wykonania w układzie. Na koniec wszyscy brali udział w ćwiczeniach relaksacyjno-rozluźniających. Prowadzący warsztaty: Arek Renk.

 

Przypominamy, że zadanie „Z kulturą bez uzależnień”  ma na celu rozwijanie talentów i zdolności dzieci i młodzieży z naszego regionu. Zajęcia są przeprowadzane według zaleceń Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego tj.  prowadzone na świeżym powietrzu przy limicie uczestników (12 osób), na powierzchni o wymiarach 62 m x 30 m,  z zachowaniem odległości między uczestnikami, każdy uczestnik  przechodzi proces dezynfekcji. Zasady podczas zajęć są ustanowione regulaminem.

Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Mogilnie z/s wChabsku. Współorganizatorzy: Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Mogilnie z/s w Chabsku, Mogileński Dom Kultury.

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Mogilno.

Terminy następnych zajęć: 10, 12, 13, 21 czerwca (podczas Festynu Chlebem i Miodem).

 

obrazek

 

obrazek

 

obrazek

 

obrazekobrazek

 

obrazek

 

 

 

Fot. Leszek Bukowski