Dnia 11 lipca na terenie Harcówki w Mogilnie, Mogileński Dom Kultury we współpracy z Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Mogilnie z siedzibą w Chabsku przygotował i przeprowadził kolejną już odsłonę NASZEGO KULTURALNEGO PODWÓRKA.

Już przed godzina 16-stą zaczęli zbierać się uczestnicy z całego miasta. Rozpoczęliśmy wspólne zabawy, tańce i śpiewy. W trakcie imprezy można było pograć w kapsle, poskakać przez linkę, poskakać w workach, wziąć udział w quizie, poskubać agrest, poćwiczyć mięśnie brzucha w tańcu z hula-hop. Każdy chętny, mały i duży mógł postrzelać sobie z wiatrówki. Prowadzący Arkadiusz Renk i Zofia Harędzka przyciągnęli mnóstwo dzieci, młodzieży i dorosłych (dziadków).

Uczestnicy korzystali gremialnie z zaoferowanego przez organizatorów poczęstunku. Można było zjeść parówkę z bułką, chłodnik, napić się kompotu. Były galaretki ze śmietaną, naleśniki z dżemem, placek drożdżowy, oranżadki, wafelki. Pod koniec imprezy część uczestników wzięła udział w akcji plastycznej, w której za pomocą rzucania farbami w ogromną tablicę powstał abstrakcyjny obraz. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, zaśpiewali piosenkę o lecie i puszczali samoloty z papieru.

Przedsięwzięcie odbyło się zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Pomoc w zorganizowaniu imprezy zapewnili sponsorzy : Restauracja Stara Gorzenia, Hotel- Restauracja Boss, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”, Twoje Delikatesy U Baryły, Pani Aleksandra Ruta.

Partner Strategiczny : Gas Storage Poland sp. z o.o.  

Projekt dofinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

foto: Leszek Bukowski