Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną na ferie zimowe 2023 przez Mogileński Dom Kultury oraz Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku.

Od dnia 31 stycznia do 2 lutego organizowana jest impreza  pn. „Mogileńska Poczekalnia Kulturalna”. 
W godzinach 11:00 do 14:00 odbędą się interaktywne warsztaty w różnych dziedzinach sztuki. Warsztaty przebiegać będą przy muzyce i poczęstunku. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Wstęp wolny. Zapraszamy do MDK Magazynu Zbożowego GS.

Jedną z atrakcji ferii będą poranki z bajką W dniach 5 i 12 lutego (niedziele) o godz. 11:00 zobaczymy: 5.02.2023  „Podróż księcia”, 12.02.2023 „Dziki zachód Colanity Jane”.
Na dzieci czekać będą  dodatkowe atrakcje. Wstęp na seanse to jedyne 5 złotych.

W dniu 7 lutego w godzinach 14:00 do 16:00 w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku zorganizowane zostaną „Interdyscyplinarne warsztaty historyczne”.
Na zakończenie warsztatów przewidziane jest ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich zapraszamy w dniach 9 do 10 lutego na  „DJ Workshop Days- moja pasja sposobem na życie”. 
Będą to warsztaty składające się z części teoretycznej (prezentacje prelegentów) i części praktycznej ( zapoznanie się ze sprzętem do miksowania muzyki,różne style miksowania z wielu nośników – winyl, CD, mp3, także przy pomocy różnych programów do profesjonalnego odtwarzania muzyki).
Zapisy pod nr telefonu: 782 252 035. Prelegentami będą osoby, które na co dzień pracują z muzyką:

  • Mingis – didżej klubowy,
  • Marix Green- producent muzyczny,
  • Wiktor Mazurkiewicz- muzyk,
  • Ania Jarecka- dziennikarz, wydawca,
  • Rafał Śmiłowski-  marketingowiec
  • Robert Buczel - właściciel RB Events.

W dniu 11 lutego od godziny 14:00 przy MDK Magazynie Zbożowym GS odbędzie się „Nasze kulturalne podwórko – „My się zimy nie boimy”. Jak zawsze jest to formuła otwarta, do której uczestnictwa zapraszamy całe rodziny.

W Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku przez całe ferie otwarte będą wystawy stałe oraz wystawa czasowa „Nasze zrywy powstańcze”.
Zwiedzać będzie można w godzinach 8:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku oraz w godzinach 10:00 – 14:00 w soboty i niedziele.
Wstęp bezpłatny. Wśród zwiedzających rozlosujemy nagrody.

O kolejnych wydarzeniach będziemy informować wkrótce.