W dniach 13 - 18 lipca Muzeum Ziemi Mogileńskiej zorganizowało warsztaty dla podopiecznych stowarzyszenia "Niebieskie Serducho". Podopieczni wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach z kilku dziedzin.

Poniedziałek - 13 lipca był dniem warsztatów plastycznych prowadzonych przez Katarzynę Holak. Uczestnicy wykonywali anioły z własnoręcznie wykonanej masy solnej, oraz drzewka szczęścia z kamyków, drutu i róznych ozdób, typu: koraliki, guziki, listki itp.

Środa - 15 lipca, była dniem warsztatów kulinarnych prowadzonych przez Marzenę Polak. Uczestnicy z pomocą prowadzącej wraz z opiekunami robili pizze, które wypiekane były w piecu chlebowym opalanym drewnem. Zabawy było co niemiara, a smak własnoręcznie zrobionej pizzy niepowtarzalny.

Piątek - 17 lipca był dniem warsztatów fotograficznych, prowadzonych przez Leszka Bukowskiego. Na początku wszyscy myśleli, że bedą uczyć się fotografowania natury, budynków czy określania ustawień aparatu. Nic bardziej błednego, były to warsztaty bardzo przydatne w dzisiejszym świecie. Uczestnicy i opiekunowie nauczyli się, jak zrobić dobre selfie.

Sobota - 18 lipca. Zakończenie, gry i zabawy z prowadzącym Arkiem Renkiem oraz ognisko i pieczone kiełbaski. Uczestnicy wspaniale się bawili i nie chcieli odjeżdżać, gdy nadszedł już ten czas.

foto: Leszek Bukowski, Magdalena Kuźba