W przeddzień festiwalu (15.06) zapraszamy na sympozjum naukowe "Satyra i kino", które będzie miało miejsce o godzinie 16:30 w Klubie Festiwalowym "Pod Orłem". Po sympozjum zapraszamy na seans filmu Piotra Szulkina "Ga, ga: Chwała bohaterom", o godzinie 19:00 w kinie "Wawrzyn".

Prelekcje i głosy w sprawie współczesnego kina satyrycznego, dziedzictwa czasów transformacji dla polskiego poczucia humoru, Laureatki Nagrody Honorowej „Satyrek” 2022, pani Katarzyny Figury i satyry w kinie dokumentalnym. Gośćmi wydarzenia będą prof. dr hab. Mikołaj Jazdon (UAM),prof. dr. hab. Mariusz Guzek (UKW), dr Piotr Pławuszewski (UAM), dr Dominik Wierski (Pałac Młodzieży w Bydgoszczy) oraz satyryk, rysownik i przewodniczący Partii Dobrego Humoru, pan Szczepan Sadurski. Po seansie filmu „Ga, ga: Chwała bohaterom” dyskusja panelowa z udziałem zaproszonych gości.

Zapraszamy również na inne wydarzenia towarzyszące związane z VI OFFS "Pyszadło":

(piątek, 17.06., godzina 11:00 – dla dzieci – i 12:00 – dla dorosłych)

Zajęcia dla młodszych i starszych z gościem specjalnym VI OFFS „Pyszadło”, znakomitym rysownikiem, satyrykiem, jednym z najszybszych karykaturzystów świata. Dla najlepszych poczatkujących rysowników – ich karykatury narysowane przez pana Szczepana Sadurskiego!!

Filmowe spotkania z psychoanalizą (edycja wyjazdowa); w ramach festiwalowego cyklu programowego „Wizjonerzy, nerwowcy i psychopaci” (sobota, 18:06, 09:00, sala Kina „Wawrzyn”)

Zapraszamy na seans filmu „Spree” i po nim dyskusję z udziałem Michała Mocka, superwizora i terapeuty psychoanalitycznego Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, pasjonata kina i organizatora „Filmowych spotkań z psychoanalizą” w poznańskim kinie Rialto).

Gawęda Marka Szymańskiego o turystyce filmowej (sobota, 18.06. godzina 14:30, Klub Festiwalowy „Pod Orłem”)

Istnieje dużo sposobów zwiedzania Polski i świata, a jednym z nich jest podążanie śladami filmowych bohaterów. Fajnie jest się znaleźć w miejscu wykorzystanym w ,,Opowieściach z Narnii’’, czy zobaczyć miejsca zapamiętane z ,,Janosika’’. Fajnie jest zwiedzając włoską Toskanię stanąć w tym samym miejscu, w którym Russell Crowe w ,,Gladiatorze’’. Ta pasja wciąga: tyle powstaje nowych, ciekawych filmów kręconych w przepięknych miejscach. Zapraszamy na gawędę o set jettingu – wciągającej wędrówce po znanych produkcjach.